• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

Yunan Adası Rus Milyardere Satıldı

Nisan 10, 2013 Written by  Read 38044 times
Rate this item
(0 votes)

Yunanistan'da ünlü armatör Aristotelis Onasis'in tek torunu ve mirasçısı Athina Onassis'in, Skorpios Adası'nı bir Rus milyardere sattığı belirtildi.

Yunanistan'da Onassis hanedanının tek varisi olan Athina Onasis, Skorpios adasını sattı.

Ünlü armatör Aristotelis Onassis'in torunu ve ailenin tek mirasçısı olan Athina Onassis'in, İyon denizinde bulunan Skorpios adasını bir Rus milyardere sattığı açıklandı.

Adanın satışının Cenevre ve Atina'daki iki büyük hukuk bürosu tarafından gerçekleştirildiği öğrenilirken, adanın kime ve ne kadara satıldığı hakkında bilgilere ulaşılamadı.

'SATILMASI YASAK'

Adanın satıldığı iddialarının ardından Yunan medyasında, "Onassis'in ölümünden sonra bile Skorpios Adası'nın satılmasını yasakladığı" öne sürüldü.

Yunan "parapolitika gr" haber sitesinde, ünlü armatör Aristotelis Onasis'in vasiyetnamesinde mirasçılarına adanın yabancılara satılmasını yasakladığı belirtildi.

Sitedeki haberde, Onassis'in vasiyetnamesinde kesin bir dille varislerinin Skorpios Adası'nın geçimini sağlayamayacakları durumunda Yunan devletine geri verilmesini belirttiği kaydedildi.

Skorpios Adası'nda bulunan kilisenin mezarlığında Aristotelis Onassis, oğlu Aleksandros ve Athina'nın annesi Hristina'nın mezarları bulunuyor. İzmir doğumlu olan Onassis, 1963 yılında Skorpios Adası'nı 3 milyon drahmiye satın almıştı.

Onasis, 1968'de ABD Başkanı John F. Kennedy'nin dul eşi Jackie Kennedy ile de Skorpios Adası'nda evlenmişti.

yorum yaz

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

HomeDÜNYAYunan Adası Rus Milyardere Satıldı

En Çok Okunanlar

Video Haber