• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

Kuru yemiş hayat kurtarıyor

Kas 21, 2013 Written by  Read 40025 times
Rate this item
(0 votes)

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre  her gün bir avuç kuru yemiş tüketmek kalp krizi ve kanser riskini önlüyor.


Kuru yemiş ölüm riskini azaltıyor, kalp kriziyle kanser riskini de düşürüyor.

Amerikan "New England Journal of Medecine" dergisi, 1980 ila 2010 yılları arasında 120 kadın ve erkek üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarını yayınladı. Buna göre her gün 28 gram kuru yemiş yemek, ölüm riskini yüzde 20 azaltıyor.

Yer fıstığı, badem, ceviz, antep fıstığı ve fındık tüketmek kalp krizi riskini yüzde 29 oranında, kanser riskini de yüzde 11 oranında düşürüyor.

Kuru yemişin faydaları bununla da sınırlı değil. Yine araştırmaya göre, kuru yemiş yiyenler daha ince oluyor, daha az sigara içiyor, egzersiz yapıyor ve sebze meyve yemek gibi daha sağlıklı alışkanlıklara sahip oluyor.

Kuru yemişlerde doymamış yağ asidi, yüksek kalite protein, lif, vitamin ve mineraller bulunuyor. Bunlar kalbi koruyan, kanser önleyici, iltihap sökücü ve antioksidan özelliklere sahip.

 

1 yorum

  • Comment Link hermes belt Sali, 23 Nisan 2019 10:59 posted by hermes belt

    I simply wished to say thanks once more. I do not know the things that I would've created in the absence of those thoughts revealed by you relating to my subject. Entirely was the daunting matter for me, but looking at a well-written form you managed the issue took me to jump for joy. Now i am thankful for your support and in addition expect you find out what a great job you're putting in teaching the mediocre ones using your blog. I am sure you haven't met all of us.

yorum yaz

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

HomeSAĞLIKKuru yemiş hayat kurtarıyor

En Çok Okunanlar

Video Haber