• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

LG Optimus G sonunda Türkiye’de!

Eyl 12, 2012 Written by  Read 18922 times
Rate this item
(0 votes)

LG Optimus G, dünyanın ilk dört çekirdekli Snapdragon işlemcili akıllı telefon olarak lanse ediliyor.

LG Electronics, amiral telefonlarından birisi olan Optimus G’nin Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi. “Güce Hükmet” sloganıyla tanıtılan telefon Güney Kore’de ilk olarak geçtiğimiz eylül ayında sunulmuştu, kamera ve ara yüz özellikleri geliştirilerek de dünya pazarına sunulmaya başlandı. Model, Güney Koreli markanın geçtiğimiz ayın sonuna doğru Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde ilk olarak görücüye çıkan Optimus G Pro’nun bir alt modeli olma özelliği taşıyor.

 

“Bu ilk tanıtılan telefon değil”

 

Tanıtım toplantısına katılan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, yaklaşık beş aylık bir süreden sonra Optimus G’nin Türkiye’de tanıtılmasını şu şekilde açıkladı: “Güney Kore’de tanıttığımız Optimus G’nin özellikleri şu ankinden farklı. İlk tanıttığımız modelde 8MP kamera ve farklı ara yüz bulunuyordu. Tanıtmakta olduğumuz modelde 13MP kamera ve farklı ara yüz bulunuyor.”

 

Cho, konuşmasında ayrıca Türkiye cep telefonu pazarıyla ilgili şu bilgileri paylaştı: “2012’de Türkiye’de cep telefonu talebi bir önceki yıla göre yüzde 11 azalarak 11 milyon 900 bine geriledi. Satış geliri ise yüzde 22 artarak 3 milyar 800 milyon dolara yükseldi. Yaşanan yükselişte akıllı telefon satışındaki artış etkili oldu. Akıllı telefon satışı bir önceki yıla göre yüzde 50, gelişmiş özelliklere sahip telefonların satışı ise yüzde 47 artış gösterdi. Android sistemli telefonlar ise 2012’nin ikinci yarısında birincisi yarıya göre yüzde 110 arttı.”

 

Fiyat 1799 TL olacak

 

ABD’de büyük ilgi gören LG Optimus G’nin özellikleri arasında 4.7 inç HD IPS ekran, 1.5GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci, 2GB RAM var. Telefon ayrıca pil ömrü ile dikkat çekiyor. Optimus G ile ilgili sunulan bilgiler arasında pilinin 13 saate kadar konuşmaya izin verdiği yazıyor. Bunların dışında telefonda sunulan ara yüz özellikleri de oldukça dikkat çekici. Toplantıda Optimus G’yi tanıtan LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Müdürü Ufuk Gürsoy dört çekirdekli olmasından dolayı çift çekirdekli telefonlara göre yüzde 30-40 daha fazla hız, yüzde 25-40 da daha fazla enerji tasarrufu sunduğuna değinerek sahip olduğu yeni ara yüzdeki dört önemli özelliğe de vurgu yaptı. Bu özellikler iki farklı uygulama ekranının aynı anda kullanılabilmesine izin veren Qslide, telefonda çok hızlı not alınabilmesini sağlayan Quickmemo, televizyonla bağlantı sağlayan Dual Screen Dual Play ve son olarak da videolarda canlı yakınlaştırmaya izin veren Live Zooming.

 

Bu arada toplantıda LG Optimus G’nin Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı sorusuna da yanıt verildi. Gürsoy, telefonun Türkiye’deki satış fiyatının 1799 olacağını, satışına iki hafta Turkcell ve Teknosa’da başlanılacağını, Turkcell’in telefon için ön siparişleri 1 hafta içinde almaya başlayacağını açıkladı.

yorum yaz

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

HomeTEKNOLOJİLG Optimus G sonunda Türkiye’de!

En Çok Okunanlar

Video Haber