• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

Vali Mutlu özür diledi

Haziran 09, 2013 Written by  Read 48032 times
Rate this item
(0 votes)

13. güne giren Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Twitter’dan açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, polisin orantısız müdahalesi için özür diledi.

Gezi Parkı eylemleri 13'üncü güne girerken, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'dan sosyal paylaşım sitesi Twitter aracılığıyla art arda mesajlar geldi.

Parkta kalan gençleri selamlayan Vali Mutlu, "Aranızda olmak isterdim" dedi.

Bundan bir kaç saat sonra bir açıklama daha yapan Mutlu, polisin orantısız müdahalesi nedeniyle özür diledi.

Sabahın erken saatlerinde Twitter'in başına geçen Vali Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı ile ilgili ilk olarak, "İki saat uyudum ve uyuyamadım. Sıcak yatakları yerine Gezi Parkı'nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım" ifadelerini kullandı.

Mesajlarını sürdüren Vali Mutlu, şunları yazdı:

"Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum.

Günlerdir Gezi Parkı'nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba.

Her türlü olumlu olumsuz değerlendirme dışında, bizim insanımızla, gencimizde konuşmanın ötesinde hiçbir şeyin önemli olmadığına inanıyorum.

Anlaşsakta anlaşmasakta bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir.

Her türlü eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı'nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum.

'ARANIZDA OLMAK İSTERDİM'
Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim.”

ÖZÜR DİLEDİ
Öğle saatlerinde bir kez daha Twitter’dan açıklama yapan Vali Mutlu, polisin orantısız müdahalesi nedeniyle özür diledi.

Vali Mutlu, mesajında şöyle dedi: “Yaşanan olaylar içinde zaman zaman görülen ferdi hata ve aşırılıklar özür dilemeyi gerektirir.”

'MEKANLARI CENNET OLSUN'
kşam saatlerinde bir mesaj daha yayımlayan İstanbul Valisi, ölenlere başsağlığı, yaralılara da şifa diledi.

Mutlu, “Yaşanan acılar içinde 2 yurttaşımız ve 1 emniyet görevlimizi kaybettik. Mekanları cennet olsun, başka acılarımız olmasın. Yaralılar şifa bulsun” diye yazdı.

1 yorum

  • Comment Link myvetsbest Sali, 23 Nisan 2019 11:04 posted by myvetsbest

    jordan retro 10 venom verde pre order air jordan 28 blanc or womens nike buffalo bills 76 john miller royal blue team color vapor untouchable elite player nfl jersey nfl womens nike denver broncos 41 isaac yiadom stitched black anthracite salute to service player performance hoodie nike air max tn r酶d svart flag jordan retro 1 blu nero
    [url=http://www.myvetsbest.com/]myvetsbest[/url]
    myvetsbest

yorum yaz

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

HomeTÜRKİYEVali Mutlu özür diledi

En Çok Okunanlar

Video Haber