• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

Gezi Parkı ve Taksim Meydanı'na müdahale

Haziran 15, 2013 Written by  Read 51545 times
Rate this item
(0 votes)

Sakin bir gün geçiren Taksim ve Gezi Parkı, akşam saatlerinde karıştı. Yaklaşık yarım saat süreyle toplanan kalabalığa uyarı yapan polis, saat 20.45 sıralarında Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'na müdahale etti.

Polis, Taksim Meydanı'nda toplanan kalabalığa ve Gezi Parkı'ndaki eylemcilere saat saat 20.15'ten itibaren uyarı anonslarında bulundu.

Polis, "Bu yaptığımız son uyarılardır. Gezi Parkı'nı terk edin" "Dağılmanız için yeterli süre verilmiştir. Aranızdaki provokatörlere inanmayın", "Kamuya açık alanı işgal edemezsiniz. Taksim Meydanı'ndaki vatandaşlar oradan uzaklaşın" şeklinde anonslar yaptı. Ancak kalabalık dağılmadı. Bunun üzerine polis akşam ezanının hemen ardından saat 20.50 sıralarında müdahaleye başladı.

İlk olarak TOMA'lar ile su sıkılarak meydandakileri uzaklaştırdı. Ardından gaz da kullanılarak Gezi Parkı'na girdi. Polis, tazyikli su ve gaz bombaları ile Gezi Parkı'na müdahalede bulundu. Bu sırada sık sık, "Tarlabaşı'na doğru meydanı boşaltalım" anonsları yapıldı. Eylemcilerden bazı kişilerin polise, taş attığı görüldü. Polisin girmesinin hemen ardından bir amsbulans da Gezi Parkı'na geldi. Bir kamyonun da Gezi Parkı'nın yanında olduğu görüldü. Polisin müdahalesi sürüyor.

yorum yaz

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

HomeTÜRKİYEGezi Parkı ve Taksim Meydanı'na müdahale

En Çok Okunanlar

Video Haber