• Facebook
  • Twitter
  • Rss
  • Plus
haberekrani.net

AVM'lere plaka tanıma sistemi

Ocak 01, 2017 Written by  Read 50201 times
Rate this item
(0 votes)

Alışveriş Merkezleri'nde (AVM), araçla giriş-çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş-çıkışlarına plaka tanıma sistemi kurulacak.


Gümrük ve Ticaret Bakanlığının, "Alışveriş Merkezleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Alışveriş Merkezleri'nde araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına AVM yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi sağlanacak. Bu sistemden elde edilen veriler kolluk birimleri ile anlık olarak paylaşılacak.

İçişleri Bakanlığınca kamu güvenliği açısından gerekli görülmesi halinde de araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların girişlerine AVM yönetimi tarafından araç altı görüntüleme sistemi kurulup işletilecek.

Söz konusu sistemlere ilişkin teknik özellikler ve veri paylaşımına ilişkin hususlar ile bu sistemlerin işletilmesine ilişkin diğer hususlar İçişleri Bakanlığınca belirlenecek.

 

1 yorum

  • Comment Link ralph lauren uk Sali, 23 Nisan 2019 11:06 posted by ralph lauren uk

    I am only writing to make you be aware of what a perfect discovery our girl enjoyed browsing your webblog. She figured out a lot of pieces, with the inclusion of what it's like to have an amazing giving mood to let other people very easily thoroughly grasp specific complex subject matter. You truly did more than our desires. Thank you for supplying the insightful, trustworthy, explanatory and unique thoughts on that topic to Emily.

yorum yaz

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

HomeTÜRKİYEAVM'lere plaka tanıma sistemi

En Çok Okunanlar

Video Haber